62 yaşındaki ünlü sunucu, trafik kazası sonrası tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Metin Uca, 17 Kasım 2023 Cuma günü Kocaeli'de araç kullanırken aniden fenalaşmış ve trafik kazası geçirmişti. Hastaneye kaldırılan Uca'nın şah damarlarının tıkalı olduğu tespit edilmiş ve entübe edilmişti.

Uca'nın vefat haberini menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Baykara paylaşımında, "Metin Uca'mızı kaybettik. Kalbimiz acıyor" ifadelerini kullandı.

METİN UCA KİMDİR VE NELER YAPARDI?

Metin Uca, 1961 yılında İstanbul'da dünyaya gelmişti. Aslen Hakkarili olan Uca, ilk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamlamıştı. Kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği, tiyatro ve gazetecilik eğitimi alan Uca, 1987 yılında Anadolu Ajansı'nda muhabir olarak çalışmaya başlamıştı.

1999 yılından itibaren kendi özgün sabah programları, yarışma programları ve sahne gösterileri ile İstanbul'da çalışmaya başlayan Uca, 1999-2003 yılları arasında Star TV'de yayınlanan Günaydın Türkiye programının sunuculuğunu üstlenmişti. Uca, ayrıca 700 bölüm yayınlanan Passaparola ve TRT'de 180 bölüm yayınlanan Miras adlı programların da sunucusu ve yaratıcı ekibinde yer almıştı.

Metin Uca, 300 bine ulaşan satış rakamıyla yayınlanan "Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim", "Yes Yerine Orrayt Demek Caiz midir Hocam", "Tüh", "Alışmadık Gözde Lens Durmaz" ve "Her Book'a Maydanoz" adlı kitaplarıyla da tanınıyordu.

Uca'nın vefatı, sanat ve medya dünyasında büyük üzüntü yarattı.

Uca'nın cenazesi, 18 Kasım 2023 Cumartesi günü Ankara'da Kocatepe Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Bu makaleden keyif aldınız mı? Bilgi sahibi olmak için bültenimize katılarak eklenen içeriklerden haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Yazar Hakkında

Merhaba ve eYazar'a hoş geldiniz! Biz, yazma tutkusuyla yanıp tutuşan yazarlar ve okuyucular için bir platform sunan dinamik bir topluluğuz. eYazar, herkesin kendilerini ifade edebileceği, düşüncelerini paylaşabileceği ve yazılarını bir kitlenin beğenisine sunabileceği, bu ekledikleri içeriklerden kendilerine ek gelir elde etmek için para kazanacakları bir ortamı hedefler.