Sürgündeki Nihat Kırmızıtoprak Yaşadığı Dram

Sürgündeki Nihat  Kırmızıtoprak Yaşadığı Dram.

 Defalarca polis ekipleri tarafından göz altına alındım çok işkence gördüm elektrik işkencesi yaptılar sırf HDP gönüllü üyesi olduğum için bana hakaretler yapıyorlardı göz altındayken durmadan bana ne mutlu Türküm diyene diyeceksin varlığım Türk varlığına armağan olsun dedirtiyorlardı zorla artık bedenim bu acılara dayanamaz hale geliyordu onlarca polis memuru darp ediyorlardı.

Beni hastana doktorunu gittiğimde oda onlarla işbirliği içindeydi Türkiye'de artık insanlık dışı muamele sonucunda orda tutunacak bir yer kalmadı benim ve ailem için bu yüzden Almanya Devletine Ulaştım ilticamı yaptım.

Gazi mahelesinde bir kaç kez Şemseddin Başak denen Bir arkadaşla beni aynı nezarette işkence ettiler ve daha sonra gece saat üç sıraları bizi bir polis otosuyla şehir dışına yol kenarına atıp gittiler baygındık ikimizde ve son zamanlarda duydumki Şemseddin Başak arkadaşta Almanya'da iltica etmiş kendisi aynı zamanda Hkbd Barış Başkanı'dır polis zorla ben ve Başak'ın üzerine dosyalar yıkmaya çalışıyordu.

Türkiye böyle bir zihniyet var  biz Kürtlere ölü gözüyle bakılıyor yüz yıl önceki zihniyet halen değişmedi evlerimizin içine kadar zorla kendi dillerini dayatıyorlar bu zulümdür bu asimilasyonu şiddetle redediyoruz. Bu insanlık dışı iskenceler yüzünden ağır depresyon sorunları yaşıyorum. Bu intihara kadar beni sürüklüyor aşırı stres altındayım.

Bu yüzden kesinlikle Türkiyeye geri gitmek benim ve ailem için güvenilir değildir yaşam haklarımız hepsi gasp edilmiştir bu darbeci zihniyet yüzünden insanlık mucadelemi Almanya'da vereceğim bundan böyle selam saygılarımla.

Nihat Kırmızıtoprak

Bu makaleden keyif aldınız mı? Bilgi sahibi olmak için bültenimize katılarak eklenen içeriklerden haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İlgili Makaleler
Yazar Hakkında

Medya Haber Gurubu Iğdır temsilcisi Tahir Kavri