Hande Erçel’in Atatürk paylaşımı Suudi markayı kızdırdı

Ünlü oyuncu Hande Erçel, Türkiye’de büyük yankı uyandıran Süper Kupa skandalına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Erçel, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Atatürk tişörtü ve pankartı talebine Suudi yetkililerin izin vermemesi üzerine, Atatürk’ün fotoğrafını paylaştı. Bu paylaşım, oyuncunun reklam yüzü olduğu Suudi marka Laverne’i rahatsız etti. Marka, Erçel ile olan anlaşmasını feshettiğini duyurdu.

Galatasaray ile Fenerbahçe, 29 Aralık 2023 tarihinde Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde Süper Kupa maçı oynamak üzere karşı karşıya gelmişti. Ancak maçtan önce iki takımın da Atatürk tişörtü ve pankartı talebi, Suudi yetkililer tarafından reddedildi. Bu karara tepki gösteren iki takım da sahaya çıkmayarak maçın ertelenmesine neden oldu.

Bu skandal karar, Türkiye’de büyük bir infiale yol açtı. Pek çok ünlü isim, sosyal medya hesaplarından Atatürk fotoğrafı paylaşarak Suudi yetkililere tepki gösterdi. Bunlardan biri de Hande Erçel oldu. Erçel, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Atatürk’ü sevmek, vatanı sevmektir. Vatanı sevmek, hayatı sevmektir. Hayatı sevmek, insanı sevmektir. İnsanı sevmek, Allah’ı sevmektir. Allah’ı sevmek, Atatürk’ü sevmektir” yazdı.

Erçel’in bu paylaşımı, Suudi marka Laverne’i kızdırdı. Marka, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Erçel ile olan reklam sözleşmesini feshettiğini duyurdu. Açıklamada, “En kolay kararlar vatanla ilgili kararlardır ve vatan kırmızı çizgi olduğu için… Laverne, Hande Erçel ile olan reklam sözleşmesini feshetmeye karar verdi” ifadeleri kullanıldı.

Markanın bu kararı, Türkiye’de büyük bir tepki topladı. Pek çok sosyal medya kullanıcısı, markayı boykot etmeye çağırdı. Bazı ünlüler de markaya destek veren mesajlar paylaştı. Hande Erçel ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Bu makaleden keyif aldınız mı? Bilgi sahibi olmak için bültenimize katılarak eklenen içeriklerden haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İlgili Makaleler
Yazar Hakkında

Merhaba ve eYazar'a hoş geldiniz! Biz, yazma tutkusuyla yanıp tutuşan yazarlar ve okuyucular için bir platform sunan dinamik bir topluluğuz. eYazar, herkesin kendilerini ifade edebileceği, düşüncelerini paylaşabileceği ve yazılarını bir kitlenin beğenisine sunabileceği, bu ekledikleri içeriklerden kendilerine ek gelir elde etmek için para kazanacakları bir ortamı hedefler.