Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Şehitler İçin Saygı Duruşu Kararı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Pençe-Kilit Harekatı’nda şehit olan askerler için tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında 15 Ocak Pazartesi günü bayrak töreni öncesinde bir dakikalık saygı duruşu yapılacağını açıkladı.

Bakan Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Milli Eğitim Bakanlığı’nın genel amacının, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olarak çocukları yetiştirmek olduğunu belirtti.

Tekin, bu idrakle, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde şehit olan vatan evlatlarının aziz hatıralarını yaşatmak, eğitim ailesi olarak minnetlerini göstermek ve yükselen yeni nesli ruhen, bedenen ve manen vatan sevgisiyle donatmak amacıyla, Bakanlığa bağlı tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında 15 Ocak 2024 tarihinde bayrak töreni öncesinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını duyurdu.

Bakan Tekin, paylaşımının sonunda, “Aziz şehitlerimizin ruhları şad, makamları ali olsun” diyerek, şehitlere rahmet, ailelerine ve millete başsağlığı diledi.

Pençe-Kilit Harekatı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü PKK’ya yönelik olarak 2020 yılında başlattığı askeri operasyondur. Operasyon kapsamında, terör örgütünün Zap, Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki sığınak, barınak ve mühimmat depoları hedef alınmış, 750’den fazla terörist etkisiz hale getirilmiştir. Operasyonun devam ettiği Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde, 12 Ocak 2024 tarihinde, teröristlerin üs bölgesine sızmaya çalışması sonucu çıkan çatışmada, 9 asker şehit olmuş, 4 asker yaralanmıştır.

Bu makaleden keyif aldınız mı? Bilgi sahibi olmak için bültenimize katılarak eklenen içeriklerden haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İlgili Makaleler
Yazar Hakkında

Merhaba ve eYazar'a hoş geldiniz! Biz, yazma tutkusuyla yanıp tutuşan yazarlar ve okuyucular için bir platform sunan dinamik bir topluluğuz. eYazar, herkesin kendilerini ifade edebileceği, düşüncelerini paylaşabileceği ve yazılarını bir kitlenin beğenisine sunabileceği, bu ekledikleri içeriklerden kendilerine ek gelir elde etmek için para kazanacakları bir ortamı hedefler.