Realme, 300W Hızlı Şarj Teknolojisi Geliştiriyor: Üst Düzey Yönetici Onayladı

Realme GT Neo 5 şu anda en hızlı akıllı telefon şarj oranını sunuyor ve iddia edildiğine göre tam şarjı 10 dakikadan az bir sürede sağlıyor.

Realme GT Neo 5, geçen yıl şubat ayında 240W hızlı şarj desteği ile piyasaya sürüldü. Bu hızlı şarj teknolojisinin bataryayı sıfırdan yüzde yüze kadar 10 dakikadan az bir sürede doldurduğu iddia ediliyor. Şimdi, Çinli teknoloji markası yeni şarj teknolojisiyle iddiasını artırıyor gibi görünüyor. Realme'nin üst düzey bir yöneticisi, yaklaşan akıllı telefon modelleri için 300W şarj üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Şirketin başlıca rakibi Xiaomi, geçen yıl benzer hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını zaten sergiledi.

Realme Europe ve Global Pazarlama Direktörü Francis Wong'un YouTube kanalı The Tech Chap ile yaptığı bir röportajda, Realme'nin 300W şarjı test ettiği doğrulandı. Son hamle, markanın benzer hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışan Xiaomi gibi rakipleriyle rekabet etmesine yardımcı olacak.

Redmi, zaten geçen yıl şubat ayında 4.100mAh bataryalı modifiye edilmiş bir Redmi Note 12 Discovery Edition akıllı telefon kullanarak 300W şarjı gösterdi. Bu şarj teknolojisi, bataryayı beş dakikadan az bir sürede doldurmayı başardı. Şirket henüz 300W hızlı şarjı destekleyen bir telefon piyasaya sürmedi.

Realme zaten Realme GT Neo 5'te 240W şarjı sunuyor ve 4.600mAh bataryayı sıfırdan yüzde 20'ye 80 saniyede, yüzde 50'ye 4 dakikada ve yüzde 100'e 10 dakikadan az bir sürede şarj ettiği iddia ediliyor. 30 saniyelik bir şarj süresinin iki saatlik konuşma süresine kadar sağladığı söyleniyor.

Realme GT Neo 5, başlangıç fiyatıyla CNY 3.199 (yaklaşık Rs. 39.000) olarak duyuruldu. 6.74 inçlik 1.5K AMOLED ekran, 144Hz yenileme hızı ile desteklenir ve Snapdragon 8+ Gen 1 SoC tarafından desteklenir. 50 megapiksel birincil sensör tarafından öncülük edilen üçlü arka kamera kurulumu, 16 megapiksel özçekim kamerası ve 1TB'a kadar depolama telefonun diğer özellikleridir.

iQoo 11S (200W), Infinix Zero Ultra 5G (180W) ve Realme GT Neo 3 (150W) şu anda mevcut en hızlı şarj edilen telefonlardan bazılarıdır, ancak yaklaşan Realme ve Redmi (veya Xiaomi) telefonları bu şarj hızlarını yakında aşabilir.

Bu makaleden keyif aldınız mı? Bilgi sahibi olmak için bültenimize katılarak eklenen içeriklerden haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İlgili Makaleler
Yazar Hakkında

Merhaba ve eYazar'a hoş geldiniz! Biz, yazma tutkusuyla yanıp tutuşan yazarlar ve okuyucular için bir platform sunan dinamik bir topluluğuz. eYazar, herkesin kendilerini ifade edebileceği, düşüncelerini paylaşabileceği ve yazılarını bir kitlenin beğenisine sunabileceği, bu ekledikleri içeriklerden kendilerine ek gelir elde etmek için para kazanacakları bir ortamı hedefler.