Xiaomi 15’in Teknik Özellikleri ve Beklentiler

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Xiaomi 15 hakkında sızıntılar gelmeye başladı. Bu sızıntılar, teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yarattı ve Xiaomi hayranları arasında büyük bir merak uyandırdı.

Xiaomi 15’in Ekran Boyutu

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin 12. modelinde 6,28 inç büyüklüğünde bir ekran tercih ettiği biliniyor. Serinin 13. modeliyle birlikte bu boyut 6.36 inç seviyesine yükseltilmiş ve Xiaomi 14 modelinde de aynı büyüklük korunmuştu. Şimdi ise güvenilir sızıntı kaynaklarından gelen bilgilere göre Xiaomi 15, öncülüyle aynı 6.36 inç ekran boyutuna sahip olacak. Ayrıca, ekranın düz yapısını koruyacağı belirtiliyor.

Xiaomi 14 Ekran Özellikleri

Xiaomi 14 modelinde yer alan ekran, 2670 x 1200 piksel (1,5K) çözünürlüğe, LTPO teknolojisine (1-120Hz) ve 3000 nitlik yerel zirve parlaklık seviyesine sahip. Ayrıca, Dolby Vision desteği ve Corning Gorilla Glass Victus ile ekstra koruma sunuyor.

Xiaomi 15’in Beklenen Özellikleri

Xiaomi 15’in Eylül ayında seri üretime girmesi bekleniyor ve muhtemelen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 işlemcisinden güç alacak. Xiaomi’nin yeni amiral gemisi hakkında önümüzdeki dönemde daha fazla sızıntı ve detayın ortaya çıkması bekleniyor.

Bu sızıntılar, Xiaomi hayranlarını ve teknoloji meraklılarını heyecanlandırırken, Xiaomi 15’in piyasaya sürülmesiyle nasıl bir etki yaratacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Xiaomi 15’in teknik özellikleri ve piyasaya sürülme tarihi hakkında daha fazla bilgi edindikçe, bu bilgileri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Bu nedenle, Xiaomi 15 hakkındaki en son haberler için bizi takip etmeye devam edin.

Bu makaleden keyif aldınız mı? Bilgi sahibi olmak için bültenimize katılarak eklenen içeriklerden haberdar olun!

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İlgili Makaleler
Yazar Hakkında

Merhaba ve eYazar'a hoş geldiniz! Biz, yazma tutkusuyla yanıp tutuşan yazarlar ve okuyucular için bir platform sunan dinamik bir topluluğuz. eYazar, herkesin kendilerini ifade edebileceği, düşüncelerini paylaşabileceği ve yazılarını bir kitlenin beğenisine sunabileceği, bu ekledikleri içeriklerden kendilerine ek gelir elde etmek için para kazanacakları bir ortamı hedefler.